Derbi 7. kola 1. Supersport  Prve HNLŽ pripao Osječankama (VIDEO)

Derbi 7. kola 1. Supersport Prve HNLŽ pripao Osječankama (VIDEO)

21/10/2023 - 14:35 sati
ŽNK Hajduk - Utakmice
ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3
ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek 0:3

ŽNK Hajduk - ŽNK Osijek  0:3 (0:1)
Supersport  Prva HNLŽ - 7. kolo
Sudac: Mateo Erceg (Pristeg)
Strijelkinje: 0:1  Balić (27), 0:2 Balić (55), 0:3 Joščak (70)
Hajduk: Jonjić, Turkalj, Pedić, Herceg, Brnić (od 67. Mišura), Štrkalj (od 80. Vlajčević), Ratković (od 56. Bakalar), Vlastelica (od 56. Bagarić), Aycock, Grebenar, Čanjevac.
Derbi 7. kola Supersport  Prve HNLŽ pripao je nogometašicama Osijeka. Gošće su se nametnule posjedom od samog početka utakmice, a čvrstim presingom u Hajdukovoj prvoj trećini uspješno su u startu razgrađivale igru svojih protivnica. Najbolja igračica i strijeljkinja Bijelih Andrea Grebenar bila je odsječena i pod stalnom paskom obrambenih igračica Osijeka te je samo jednom zaprijetila njihovom golu udarcem iz daljine, nakon što je sama oduzela loptu i pokušala prebaciti istrčalu vratarku gošći. Osijek je poveo u 27. minuti, kada je Lorena Balić iskoristila pogrešku u obrani Bijelih i iz blizine svladala nemoćnu Karlu Jonjić

Nogometašice Hajduka dobro su ušle u drugo poluvrijeme, došle do egala u posjedu, ali su onda u 55. minuti gošće još jednom skupo naplatile Bijelima oduzetu loptu. Mejrema Medić ubacila je s desnog boka, a Balić uklizala i sa šest metara zakucala loptu pod prečku. Konačnih 0:3 postavljeno je u 70. minuti nakon izvedenog kornera s lijeve strane. Korneru su prethodile dvije velike prilike gostiju u jednoj minuti. Najprije je Sara Herceg s gol crte izbacila udarac Balić, a potom je Izabela Lojna uputila bombu s 12 metara koju je požrtvovno blokirala Ivana Pedić. Nažalost Bijelih, nakon izvedenog kornera najviša u skoku bila je Maja Joščak i glavom poslala loptu u mrežu za konačnih 0:3.

Danas smo izgledale dosta loše, bez konkretnosti u obrani i napadu. Iznošenje lopte je jako teško funkcioniralo, pogotovo u drugom poluvremenu kad je krenula kiša. Treba čestitati protivniku koji je danas bio brži, jači i konkretniji. Ostaje žal što nismo uspjeli zabiti pogodak unatoč porazu. Grebenar se dosta trošila spuštajući se po loptu, ali nismo uspjeli ništa ostvariti. Kasnije smo pokušali s dvije špice to je izgledalo puno bolje. Sve u svemu zaslužena pobjeda Osijeka. Svaka igračica dala je svoj maksimum. Nakon drugog gola uslijedio je naš psihološki pad, po prvi put ove sezone ali mi ćemo biti sve bolji i bolji - rekla je nakon utakmice Tamara Benković. Cijelu izjavu pogledajte na HDTV .

Hajdučice u sljedećem kolu na Poljudu dočekuju ŽNK Agram.