Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7

25/1/2019 - 12:45 sati
Utakmice
Sve vijesti vezane za temu "Zimske pripreme 2019."
Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7Belek: Fakel Voronjež - Hajduk 3:7

FAKEL VORONJEŽ - HAJDUK 3:7
Trening-utakmica u okviru priprema u Turskoj
Belek, igralište hotela
Kempinski The Dome

FAKEL: Leonov, Kagermazov (od 58. Manukovskij), Obivalin, Babenkov, Patrashko, Malikov, Dutov, Cvejba, Lomakin (od 46. Makarčuk), Gruznov, Birjukov.
HAJDUK: Ljubić (od 46. Blažević), Jradi, Vušković, Lopez, Bradarić (od 61. Batarelo), Kalik, Jurić, Sahiti (od 46. Blagaić), Tahiraj (od 54. Pršir), Teklić, Šego.

Uoči poslijepodnevne utakmice protiv bjeloruskog Šahtjora iz Saligorska, hajdukovci su danas već odigrali i još jedan trening-dvoboj. Suparnik momčadi Siniše Oreščanina bio je ruski drugoligaš Fakel iz Voronježa. Oba su suparnika jučer trebala odigrati svoje ranije najavljene prijateljske dvoboje, no usljed nevremena i Bijeli i Rusi su bili prisiljeni otkazati utakmice pa su za jutros organizirali jedan zajednički, praktički, trening.

Hajdukova mladost bila je vrlo raspucana. Zabili su hajdukovci čak sedam golova. U 22. minuti je mrežu Fakela (prijevod imena kluba s ruskog bio bi: "Baklja") prvi zatresao Michele Šego. Akcija je krenula od Anthonyja Kalika, preko Domagoja Bradarića do Stanka Jurića, veznjak Bijelih je sjajno proigrao napadača Bijelih koji ulazi u prazan prostor i s 12 metara pogađa neobranjivo za vratara ruske momčadi. U 29. Hajduk vodi 2:0, strijelac je Emir Sahiti. Primio je krilni napadač Bijelih loptu na 20 metara, okrenuo se i zatim silovitim udarcem neobranjivo pogodio uz samu desnu vratnicu. U 31. minuti smanjio je Fakel na 2:1 preko Gruznova. Pogodio je igrač ruske momčadi u desni kut s 10 metara nakon povratne lopte.

Prvi penal vidjeli smo u 35. minuti. Francesco Tahiraj je pokušao ubaciti pred vrata, branič ruske momčadi je loptu zaustavio rukom, a sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Tonio Teklić bio je siguran realizator najstrože kazne. Već u idućem napadu, praktički, vidjeli smo i drugi gol Tonija Teklića! Ubacio je Šego s lijeve strane, Teklić je najprije oduzeo loptu svom čuvaru, a zatim je s 10 metara pogodio ispod vratara. U 40. minuti peti zgoditak su zabili Bijeli, strijelac je opet bio Sahiti. Fantastičan je to bio pogodak krilnog napadača Bijelih. Opet iz slične pozicije, primio je loptu na 20 metara i ovaj put desnom nogom pogodio gornji lijevi kut.

Na poluvremenu je ušao Jakov Blagaić koji se već u 48. upisao u strijelce. Tahiraj je napravio većinu posla, izborio se za jednu tešku loptu na desnoj strani, ubacio je pred vrata, odakle Blagaić pogađa za novo povećanje vodstva. Dvije minute kasnije bio je penal za Fakel. Malikov je sigurno realizirao najstrožu kaznu i smanjio zaostatak svoje momčadi na 6:2. Jurica Pršić u 66. minuti povećao je prednost Hajduka. Primio je veznjak Bijelih loptu na 19 metara i snažnim prizemnim udarcem zakucao loptu u donji desni kut. U 68. se golijada nastavila, smanjio je Gruznov na 7:3. Drugi je to pogodak napadača Fakela koji je ovaj put izašao sam pred Gorana Blaževića (ušao na poluvremenu) i pogodio u lijevu stranu mreže. Bio je to i konačni rezultat.

Poslijepodne će Hajduk igrati protiv Šahtjora iz Saligorska uz livestream na hajduk.hr. Početak je u 15 sati po hrvatskom vremenu.