2. HNL. 15. kolo: Hajduk II - Međimurje 4:0

29/11/2020 - 15:15 sati

HAJDUK II - MEĐIMURJE   4:0 (2:0)
2. HNL - 15. kolo
Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Ševelj (13), 2:0 Teklić (33-11 m), 3:0 Radić (54), 4:0 Šošić (84)

HAJDUK II: Sentić, Unušić, Radić, Škaričić, Ševelj (od 77. Bekavac), Ćalušić (od 46. Kosić), Grubišić, Čuić (od 65. Ćubelić), Teklić (od 79. Filipović), Tolaj (od 65. Šošić), Kreković.

MEĐIMURJE: Jesenović, Gogić, Hranilović, Marcijuš (od 72. Svetić), Radošević (od 59. Hajdinjak), Havelka (od 33. Kirić), Đurak, Čovo (od 72. Palić), Mijić, Brcković (od 59. Ti. Jukić), Zanjko.

Hajduk II je u 15. kolu 2. HNL uvjerljivo pobijedio Međimurje, konačan rezultat bio je 4:0. Bijeli su poveli u 13. minuti nakon kornera s desne strane. Uigranu akciju započeli su dvostrukim proigravanjem Leon Kreković i Tonio Teklić koji potom na drugoj stativi pronalazi usamljenog Luku Škaričića. On glavom vraća loptu u sredinu, a Vicko Ševelj je bez problema, također glavom s nekoliko metara šalje u mrežu. Potom slijedi 15-ak minuta ravnopravne igre u kojoj jedna i druga momčad igraju otvoreno i teže nadigravanju.

U 30. minuti dogodio se prijelomni trenutak utakmice. Leon Kreković je sam izbio ispred vratara gostiju Matiju Jasenovića koji mu brani udarac iz blizine. Obojica pokušavaju doći do lopte koja ide prema gol liniji i u tom duelu Kreković je oboren, a sudac Ivan Antunović svira jedanaesterac i pokazuje crveni karton vrataru gostiju. Teklić snažnim i preciznim udarcem s 11 metara pogađa gornji lijevi kut i dovodi Hajduk II do vodstva od 2:0. Ovim rezultatom otišlo se na odmor.

I treći gol Bijeli postižu iz prekida. Korner s desne strane opet je izveo Teklić, a Stipe Radić je na drugoj vratnici odlično primio loptu i snažnim udarcem je poslao u lijeve rašlje nemoćnog Filipa Kirića. Da su korneri velika enigma za obranu Međimurja uvjerili smo se i 15 minuta kasnije, kada su Bijeli izveli identičnu kombinaciju s istim akterima, ali je ovaj put Radić šutirao glavom i promašio vrata. Konačan rezultat postavio je Madžid Šošić u 84. minuti nakon ubačaja Bruna Unušića s desne strane. Gostujućem vrataru Kiriću je lopta ispala, a Šošić je spretno reagirao za 4:0.