1. HNLŽ: ŽNK Hajduk – ŽNK Rijeka  6:1

1. HNLŽ: ŽNK Hajduk – ŽNK Rijeka 6:1

18/9/2022 - 16:30 sati
ŽNK Hajduk - Utakmice
ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1
ŽNK Hajduk - ŽNK Rijeka 6:1

ŽNK Hajduk – ŽNK Rijeka  6:1 (3:0)
2. kolo HNLŽ
Stadion: Poljud
Sudac: Renato Lacić (Split)
Strijelkinje: 1:0 Dugandžić (23), 2:0 Vlastelica (31), 3:0 Dugandžić (43), 4:0 Turkalj (53), 4:1 Terawaki (73), 5:1 Prskalo (75), 6:1 Bakalar (86)
Hajduk: Jonjić (od 74. Prljević), Dugandžić (od 64. Bulum), Turkalj, Herceg, Prskalo, Bakalar, Čanjevac, Vlastelica (od 74. Kapitanović), Mišura (od 50. Kukavica), Rusković (od 50. Petković), Bagarić,

Nogometašice Hajduka uvjerljivo su pobijedile Rijeku u prvoj prvoligaškoj utakmici na domaćem terenu. Utakmica je protekla u totalnoj dominaciji ekipe Tamare Benković, a konačan rezultat bio je 6:1. Jakim presingom igračice Bijelih nisu dale gošćama da lako iznose loptu iz prve trećine i vrlo lako su stvarale opasne situacije pred gostujućim golom.

Prvi pogodak postignut je direktno iz slobodnog udarca dosta iskosa s desne strane. Gabrijela Dugandžić iznenadila je Victoriu Car koja je očekivala centaršut i loptu u visokom luku poslala u desni kut. Drugi gol postignut je nakon brze i tečne kombinacije, a Laura Vlastelica s ruba šesnaesterca pogodila je donji desni kut. Prije odmora mreža gostiju još jednom se zatresla. Anamarija Mišura milimetarski točnom dugom loptom pronašla je Dugandžić koja bježi svojim čuvaricama i smireno pogađa desni kut.

I prvi gol u nastavku postignut je nakon prekida. Korner s desne strane izvela je Dugandžić, a Marija Turkalj je udarcem glavom prevarila riječku čuvaricu mreže. Prvi put gošće su zaprijetile iz slobodnog udarca s 25 metara u 72. minuti, ali je Karla Jonjić odlično obranila jak prizemni udarac Gabrijele Martinović. Ipak, u idućoj minuti Rijeka dolazi do počasnog pogotka. Pobjegla je Ayuri Terawaki po desnoj strani, zaobišla vratarku Bijelih i iz teške pozicije pogodila domaća vrata.

Do kraja su Bijele postigle još dva pogotka. U 75. minuti prošla je po desnoj strani Anja Prskalo i ubacila za Josipu Kapitanović čiji udarac odsjeda na gredi, a odbijenu loptu iz blizine Prskalo potom ubacuje u mrežu. Četiri minute prije kraja Janja Čanjevac je s boka lijepo pronašla Anu Bakalar koja s 14 metara pogađa mrežu za konačnih 6:1.

Uvjerljiva pobjeda Bijelih u prvom nastupu pred domaćom publikom, u sljedećem kolu Hajduka očekuje gostovanje u Osijeku.