1.HNL juniori: Hajduk - Šibenik 2:0

10/12/2022 - 13:24 sati
Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0
Juniori: Hajduk - Šibenik 2:0

JUNIORI: Hajduk - Šibenik 2:0 (2:0)
1. HNL – 16. kolo
Stadion: Poljud
 Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelci: 1:0 Ćalušić (6), 2:0 Jurić-Petrašilo (20)

Hajduk: Buljan, Đolonga (od 46. Kavelj), Vušković, Jurić-Petrašilo (od 63. Pavić), Hrgović (od 80. Hrvojevic), Kavelj, Capan (od 46. Klarić-Kukuz), Sigur, Ćalušić, (od 63. Nazor), Brajković (od 80. Žeravica), Antunović (od 77. Duić).

Juniori Hajduka pobijedili su na Poljudu Šibenik s 2:0. Bijeli su odigrali vrlo dobru utakmicu, dominirali su tijekom cijelog susreta i do tri boda uz dosta prilika došli zahvaljujući ranim pogocima.

Bijele je u vodstvo doveo Ivan Ćalušić već u šestoj minuti. Lijepa i brza akcija završila je ubačajem s lijeve strane, a Ćalušić je sa sedam metara pogodio suprotnu malu mrežu. Samo 14 minuta kasnije Mateo Jurić-Petrašilo povećao je vodstvo Hajduka. Bila je to akcija u režiji Hajdukovih stopera. Luka Vušković je ubacio s desne strane, gosti su odbili loptu na vrh šesnaesterca gdje je lijepo primio Jurić-Petrašilo i snažnim i preciznim udarcem pogodio donji desni kut. Od propuštenih prilika u prvom dijelu izdvojit ćemo dvije nakon dobrih ubačaja Nike Đolonge s desne strane. U prvoj situaciji Roko Brajković šutirao je glavom preko gola, a potom je Ante Kavelj glavom gađao desne rašlje, ali je Luigi Mišević odličnom intervencijom spasio svoja vrata.

U drugom dijelu nije bilo pogodaka, iako je momčad trenera Marijana Budimira stvorila nekoliko vrlo dobrih prilika. U prvoj minuti nastavka gol Miševića bio je pod opsadom. Najprije je Kavelj ubačaj Đolonge poslao pod prečku, ali je vratar Hajduka na posudbi u Šibenku to obranio. U nastavku akcije šut Brajkovića blokirao je na metar od gola Ivan Bikić, odbijenu loptu škaricama Brajković vraća pred gol, a onda šut Mate Antunovića glavom pod prečku opet vadi Mišević. Malo zatišje vladalo je do 56. minute kada je lijepu akciju Bijelih i odličan centaršut Kavelja udarcem glavom tik uz vratnicu završio Đolonga. Pokušavao je nekoliko puta iz daljine i Luka Vušković, a sreća danas nije htjela Kavelja, čiji je snažan udarac iz blizine u 73. minuti odsjeo na prečki.

Jedinu opasnost gosti su kreirali u 87. minuti, kada je Duje Škugor ukrao loptu i spremao se dati usamljenom Luki Škorliću, ali je Niko Pavić to spriječio prekršajem te je zaradio jedini žuti karton na utakmici.