Lovre Kalinić 631 minutu čiste mreže, Hajduk sedmu utakmicu u prvenstvu nije primio gol

4/10/2015 - 15:51 sati
Autor: Alen Orlić / Goran Denić
Sve vijesti vezane za temu "Hajduk - Istra 1961 3:0 (Poljud - 04/10/15)"

Hajduk je s pobjedom s 3:0 protiv Istre 1961 upisao šestu prvenstvenu pobjedu te je sa 23 osvojena boda poslije 12 kola učvrstio drugu poziciju u poretku MAXtv Prve HNL sa bodom manje od Dinama (Z).

Vratar Hajduka Lovre Kalinić srušio je osobni rekord jer sedmu utakmicu nije primio gol. Kalinić drži "čistu mrežu" 631 minutu, s ovom utakmicom je preskočio Danijela Subašića koji u sezoni 2009/10 nije primio gol 548 minuta.

Sad je pred Kalinićem novi izaizov da pokuša srušiti rekord što se tiče vratara Hajduka u HNL-u, a to je postignuće Zorana Slavice koji je u sezoni 1992 branio 711 minuta bez primljenog gola.

Slavica je svoj rekord postavio uz prekide jer se na vratima izmijenjivao sa Vatroslavom MihačićemKalinić brani u komadu, imao je stanku samo za utakmicu u Kupu.

Nije samo Lovre Kalinić na pragu novog rekorda nego i cijela momčad Hajduka koja već sedmu prvenstvenu utakmicu u nizu nije primila gol. Time je momčad Damira Burića izjednačila neke rekorde iz prošlosti.

Hajdukov klupski rekord "čiste mreže" u prvenstvenim utakmicama iznosi 7 utakmica u nizu. Bijeli su taj niz ostvarili samo dva puta u povijesti, i to u šampionskim sezonama 1973/74 i 1992.

U sezoni 1973/74, momčad pod vodstvom trenera Tomislava Ivića, nije primila gol od 16. do 22. prvenstvenog kola, a tadašnji vratar Rizah Mešković branio je u svih 7 utakmica.

U sezoni 1992, momčad je pod vodstvom trenera Stanka Poklepovića, sačuvala čistu mrežu od 14. do 20. kola, a na vratima su bili Zoran Slavica (6 i po utakmica) i Vatroslav Mihačić (jedno poluvrijeme).

Ako računamo utakmicu u Kupu protiv Sloge iz Nove Gradiške (7:0), Hajduk nije primio gol na zadnjih osam utakmica u domaćim natjecanjima. Zadnji gol u prvenstvu Kalinić je primio 10. kolovoza 2015. u Kranjčevićevoj u predzadnjoj minuti utakmice protiv Lokomotive koju je Hajduk dobio 2:1.