Josip Bašić zabio gol, David Domej izborio Euro

31/3/2015 - 16:36 sati
Prva momčad
Autor: Alen Orlić

Josip Bašić zabio je gol, ali U19 reprezentacija Hrvatske nije pobijedila Škotsku u trećoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Završilo je remijem 1:1, Bašić je postigao gol u 19., a Škoti su izjednačili u 65. minuti golom McBurniea.

Ovaj remi označio je kraj puta za selekciju izbornika Ferde Milina koja je osvojila samo dva boda i zauzela je posljednje mjesto iza Austrije (6), Škotske (5) i Italije (2).

Od Hajdukovih prvotimaca Bašić je odigrao cijelu utakmicu kao i Andrija Balić i Nikola Vlašić, dok je izbornik Milin ovaj put šansu na vratima dao Marku Mariću umjesto dosad standardnog Ive Grbića.

Hrvatska je igrala u sljedećem sastavu: Marić, Bašić, Ćaleta-Car, Prce, Mamić, Stolnik, Roguljić (od 72. Lulić), Balić, Vlašić, Murić (od 66. Anočić), Ćorić (od 66. Prtajin).

Plasman na Europsko prvenstvo koje će se ovog ljeta održati u Grčkoj izborila je Austrija koju je kao kapetan predvodio Hajdukov stoper David Domej. On je u pobjedi 2:1 protiv Italije odigrao svih 90 minuta.