Hajduk II zabio šest golova trećeplasiranoj momčadi lige

26/3/2017 - 17:45 sati
Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1
Poljud: Hajduk II - Hrvace 6:1

HAJDUK II - HRVACE 6:1
Utakmica 22. kola Treće HNL Jug
Split, gradski stadion na Poljudu
Gledatelja: 500
Sudac: Lukša Klaić (Konavle)
Strijelci: 1:0 Prtajin (4.), 2:0 Jandrek (14.), 3:0 F. Vojković (23.-11 m), 3:1 Barać (34.), 4:1 Prtajin (41.), 5:1 ag-Glavaš (58.), 6:1 F. Vojković (90.)

HAJDUK IILetica, Šuto (od 79. J. Bašić), Bosančić, Terziev, M.L. Vojković, Šeparović (od 64. Llanos), F. Vojković, Mrkonjić, Teklić (od 72. Skorup), Jandrek, Prtajin
HRVACE: Guć, Ajduković, V. Štimac, Maganić (od 46. Vučković), Barać (od 69. Buljan), A. Štimac, Bilandžić (od 46. M. Vukušić), A. Vukušić, Vuković, Glavaš, Dadić.

Derbi 22. kola 3. HNL jug između Hajduka II i Hrvaca odigran na glavnom travnjaku poljudskog stadiona odlučen je nakon samo 23 minute dvoboja. Momčad Marka Loze nakon prve četvrtine utakmice golovima Ivana Prtajina, Roberta Jandreka i Frane Vojkovića riješila je pitanje pobjednika. Gosti su smanjili preko Stipe Baraća u 34. minuti, no sedam minuta kasnije Prtajin postiže svoj drugi pogodak. U 58. minuti Toni Glavaš postiže autogol nakon ubačaja Jerka Šeparovića, a konačan rezultat postavlja F. Vojković u 90. minuti ogleda.

Bila je to zaista dominantna predstava igrača Marka Loze danas na glavnom travnjaku Poljuda pred 500-ak gledatelja koji su na koncu vodeću momčad 3. HNL jug ispratili burnim pljeskom kao nagradu za pruženu partiju protiv trećeplasirane momčadi lige. Bijeli su od početka krenuli agresivno, a plod toga su bila čak tri pogotka u mreži vrata Antonija Guća nakon samo 23 minute igre. Već u 4. minuti Šuto je poslao loptu za Tomislava Mrkonjića koji glavom spušta do Prtajina, a ovaj volejem s 14 metara puca u lijevi kut gostujućeg vratara. Neobranjiv udarac mladog napadača za vodstvo Bijelih. Deset minuta kasnije hajdukovci vode 2:0. Jandrek je dobio loptu na desnoj strani, sjurio se u kazneni prostor domaćih te sa sedam metara prevario vratara Hrvaca i plasirao loptu u nebranjeni dio mreže.

Nakon 23. minute rezultat je svijetlio 3:0 u korist Lozinih igrača. Mate Šuto je srušen u protivničkom šesnaestercu, a sudac Lukša Klaić pokazao je na 11 metara. Siguran realizator najstrože kazne bio je Frane Vojković. Gosti iz Hrvaca preko Baraća u 34. minuti smanjuju rezultat, a sedam minuta poslije nakon krasne kombinacije s Tonijom Teklićem Prtajin s vrha 16 metara udarcem po podu kroz noge vratara Guća sprema loptu u mrežu za visokih 4:1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Peti pogodak došao je u 58. minuti ogleda. Šeparović je ubacio s desne strane, a Glavaš glavom prebacio svog vrata. Do kraja susreta vidjeli smo niz dobrih prigoda druge momčadi Bijelih. Prilike su se redale kao na traci, ali neprecizni su bili udarciTeklića, Jandreka i Prtajina. Konačan omjer postavio je F. Vojković u završnici susreta koji je nakon asistencije dvostrukog strijelca Prtajina postigao svoj drugi pogodak na utakmici i zaradio veliki pljesak poljudskih tribina koji su došli pogledati derbi 22. kola 3. HNL jug. Hajduk II upisao je treću pobjedu u nizu i povećao svoju prednost pred prvim pratiteljem Neretvancem koji je danas remizirao protiv Junaka u Sinju. Druga momčad Bijelih je na prvoj poziciji s visokih plus sedam bodova prednosti nad momčadi iz Opuzena koja za četiri kola dolazi na Poljud...