Hajduk II svladao Croatiju i povećao bodovnu prednost na ljestvici

9/4/2017 - 18:12 sati
Hajduk II
Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0
Hajduk II - Croatia Zmijavci 2:0

HAJDUK II - CROATIA ZMIJAVCI 2:0
Utakmica 24. kola Treće HNL Jug
Split, pomoćni travnjak na Poljudu
Gledatelja: 500
Sudac: Mateo Erceg (Pristag)
Strijelci: 1:0 Jurić (59.), 2:0 Jandrek (90+1.)

HAJDUK II: Letica, Šuto (od 46. J. Bašić), Ismajli, Bosančić, M.L. Vojković, Šeparović, F. Vojković, Kožulj (od 46. Llanos), Jandrek (kap.), Mrkonjić, Jurić (od 81. Prtajin).
CROATIA ZMIJAVCI: Vugdelija, Jović, Šalinović, Koštić, Ćapin (kap.), Vuković (od 88. Milas), Šabić (od 46. M. Karoglan), Begić, Jurić (od 82. A. Karoglan), Gudelj, Todorić

Slavili su igrači Marka Loze u derbiju kola protiv Croatije Zmijavci pred 500-ak gledatelja na pomoćnom travnjaku poljudskog stadiona. Pobijedila je druga momčad Bijelih rezultatom 2:0, a pogotke su postigli Deni Jurić u 59. te Robert Jandrek u 90+1. minuti. Hajdukovci su s ovom pobjedom povećali bodovnu prednost na prvenstvenoj ljestvici te sada drugoplasiranom Neretvancu bježe sedam bodova.

Trener Hajduka II Marko Lozo u početnih 11 krenuo je s oporavljenim Zvonimirom Kožuljom te Ardianom Ismajlijem, dok je momčad kao kapetan predvodio Robert Jandrek koji je odigrao posljednjih 10 minuta u jučerašnjem remiju Bijelih protiv Slaven Belupa. U prvom dijelu nismo vidjeli preveliki broj prilika, hajdukovci su kontrolirali dvoboj, a sve opasne prilike Lozini igrači uputili su iz prekida, ponajviše preko Ismajlija, no vratar Pavao Vugdelija bio je na pravom mjestu oba puta i spriječio da njegova momčad dođe u rezultatski minus. Gosti iz Zmijavaca uglavnom su svoju igru bazirali na kontre i polukontre, no nisu opasnije zaprijetili prema golu vratara Karla Letice.

U drugom poluvremenu vidjeli smo agresivniji Hajduk, a prvu pravu priliku iskoristio je Deni Jurić u 59. minuti nakon kombinacije s Franom Vojkovićem. Deni se oslobodio čuvara i s 12 metara prizemnim udarcem pogodio bliži kut Vugdelije za vodstvo Bijelih. Jedanaesti gol u sezoni za mladog napadača druge momčadi Hajduka. Dvije minute kasnije kapetan Jandrek je uputio precizan udarac prema golu, no vratar gostiju njegov udarac odbija u korner. Najbolju priliku Croatia je imala u 63. minuti. Ante Ćapin je krenuo sam prema vrataru Letici, odlučio je proigrati Mislava Karoglana na suprotnoj strani, ali vratar Letica prije je stigao na loptu i spasio sigurno izjednačenje.

Mogli su hajdukovci i ranije riješiti pitanje pobjednika, no Nicholas Llanos i Ivan Prtajin nisu dobro reagirali u datim situacijama. Konačan rezultat postavio je Jandrek u samoj završnici ogleda. Nakon centaršuta s desne strane Tomislav Mrkonjić ostavlja loptu za natrčalog krilnog igrača Bijelih koji sa 10 metara prebacuje vratara za potvrdu pobjede i nova tri boda.

Hajduk II je ovom pobjedom povećao prednost na ljestvici, Bijeli imaju 51 bod, Neretvanac 44, dok Croatia, Zadar i Hrvace imaju 12 bodova manje. U idućem kolu igrači Marka Loze gostuju u Makarskoj kod domaćina Zmaja.