Hajduk II preokretom u drugom dijelu slavio protiv Zadra

21/5/2017 - 19:20 sati
Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1Hajduk II - Zadar 2:1
Hajduk II - Zadar 2:1

HAJDUK II - ZADAR 2:1
Utakmica 32. kola Treće HNL Jug
Split, pomoćni travnjak na Poljudu
Gledatelja: 200
Sudac: Teo Pavić (Split)
Strijelci: Terkeš (37.), M.L. Vojković (79.), Mrkonjić (90+3)

HAJDUK II: Letica, J. Bašić, Ismajli, Bosančić, M.L. Vojković, Bencun (od 46. Teklić), Šeparović, Kalik, Mrkonjić (od 95. Skorup), Jurić, Prtajin (od 46. Delić)
ZADAR: K. Jurjević, Pranić, Šimurina, Tokić, Gagula, Župan, Pedišić, J. Jurjević (od 65. Čulina), Terkeš (od 85. Rončević), Josić (od 71. Bubnjar), Blažević.

Pogotkom Tomislava Mrkonjića u 93. minuti susreta momčad Marka Loze došla je do pobjede protiv Zadra. Slavili su Bijeli na koncu rezultatom 2:1, a do nova tri boda hajdukovci su došli preokretom u drugom poluvremenu.

Prvi dio protekao je u blagoj dominaciji Zadrana koji su i došli do gola u 37. minuti preko Želimira Terkeša. Napadač Zadra je s pet metara neometan pogodio gol Karla Letice za vodstvo svoje momčadi. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Lozini igrači podigli su agresivnost u drugom poluvremenu i stvorili nekoliko prilika, no lopta nije htjela u mrežu sve do 79. minute. Anthony Kalik je sa 16 metara proslijedio loptu do Marija Lovre Vojkovića koji lijevom nogom s osam metara po podu ostavlja gostujućeg vratara na krivoj nozi i šalje loptu u gol. Kalik je asistirao i za drugi Hajdukov pogodak. Petar Bosančić je poslao dugu loptu za Kalika koji je prošao po desnoj strani i pronašao usamljenog Mrkonjića koji s pet metara gura loptu u nebranjeni dio mreže za novu pobjedu u samoj završnici dvoboja.

S nova tri boda hajdukovci su došli do 70. boda na prvenstvenoj ljestvici 3. HNL jug, a do kraja su preostala još dva kola. Podsjetimo, hajdukovci su već odavno osigurali naslov prvaka i plasman u viši natjecateljski rang.