Hajduk II remizirao na gostovanju kod Kustošije

Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak)
Strijelac: 1:0 Vragolović (21.), 1:1 Šego (48.)

Kustošija: Žitnjak, Šimunić (od 45. Dunić), Čakarun, Kolega, Kovačić, Šušković, Deak, Plazonja, Lihić, Cmrečnjak, Vragolović (od 84 Ljubanović).

Hajduk II: Ljubić, Relota, Šuto, Batarelo, Bradarić, Nejašmić, Pasariček, Jurić (od 74. Sahiti), Teklić, Šego, Kreković.

Hajdukova druga momčad odigrala je 1:1 u 3. kolu Druge HNL na gostovanju kod Kustošije u Zagrebu. Već u prvoj minuti momčad Siniše Oreščanina mogla je doći do vodstva preko danas raspoloženog Leona Krekovića. Napadač Bijelih uputio je vrlo dobar udarac s ruba šesnaesterca, ali obranio je vratar Borna Žitnjak

Nakon toga gledali smo period vrlo izjednačene igre u kojem je domaći sastav uspio doći do vodstva u 21. minuti. U začetku akcije pomoćni sudac signalizirao je zaleđe, međutim igra je nastavljena, a strijelac Matej Vragolović lagano je poentirao s nekih šest metara.

Bijeli su do izjednačenja mogli u 39. minuti, sjajno su kombinirali Hrvoje Relota i Kreković, lopta je došla do Domagoja Bradarića koji na koncu iz dobre pozicije nije uspio zatresti mrežu. Najveću priliku za izjednačenje hajdukovci su propustili na samom isteku prvog dijela. Odlično je ubacio Bradarić, Stanko Jurić je spustio glavom, lopta je došla do Tonia Teklića koji tuče s pet metara, no njegov udarac čudesno brani Žitnjak.

Ipak, već na otvaranju drugog dijela Bijeli su zasluženo došli do izjednačenja. Kreković je izveo lijep solo prodor, a zatim je uposlio Michelea Šegu koji je s deset metara mirno poentirao za 1:1.

Utakmica je do kraja mogla otići na obje strane. U 73. minuti strijelac Vragolović se opet našao u velikoj prilici, pucao je glavom s pet metara, ali nije pogodio okvir vrata. U 80. minuti odlično su kombinirali Emir Sahiti i Kreković koji je na koncu šutirao s otprilike 17 metara, međutim otišlo je malo iznad grede.

I onda u samoj završnici tri velike prilike. Najprije je u 87. minuti Matija Čakarun sam izbio pred vratara Marina Ljubića, prebacio ga je, međutim čuvar mreže Bijelih akrobatskom reakcijom izbija loptu sa same gol linije.

U drugoj minuti nadoknade Hajduk je imao kontru, ali vratar Žitnjak uspio je presjeći posljednje dodavanje Krekovića prema Šegi, da bi zatim sijevnula kontra na suprotnoj strani gdje se u prilici našao Stjepan Plazonja, ali nije bio precizan.