Datum: 27/10/2019
Gledatelja: 200
Hajduk II preokretom do pobjede nad Sesvetama

27/10/2019 - 15:45 sati
Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1Hajduk II - Sesvete 3:1
Hajduk II - Sesvete 3:1

HAJDUK II - SESVETE  3:1 (0:1)
2. HNL – 11. kolo
Stadion: Hrvatski vitezovi - Dugopolje
Sudac: Marko Linić (Rijeka)
Strijelci: 0:1 (Malekinušić 31), 1:1 (Blagaić 56), 2:1 Pršir (63), 3:1 Šego (70)

HAJDUK II: Matijaš, Relota, Radić, Batarelo, Ševelj (od 67. Dellova), Skorup, Pršir (od 87. Martinović), Grubišić, Bajić (od 79. Kreković), Šego, Blagaić. Trener: Mario Despotović

SESVETE: Mikulić, Briški, Geljić, Mesec (od 71. Kožić), Vranjković, Ćosić (od 71. Sunagić), Mikulić, Malekinušić, Dučkić (od 74. Majić), Goić, Moro. Trener: Dino Babić

Hajduk II je u zanimljivoj utakmici pobjedio Sesvete s 3:1 u 11. kolu 2. HNL. Bijeli su ovom pobjedom stigli do trećeg mjesta na ljestvici, preskočivši pritom i svog današnjeg protivnika.
Gosti su bolje ušli u utakmicu i već u prvoj minuti stvorili prigodu preko danas vrlo raspoloženog Mihovila Geljića. Srećom po Bijele njegov udarac s ruba šesnaesterca odsjeo je na desnoj vratnici. Isti igrač imao je lijepu priliku i u 12. minuti, ali u situaciji jedan na jedan odlično reagira domaći vratar Davor Matijaš. Imao je i Hajduk II dvije prilike u prvom dijelu. Najprije je Ivica Batarelo nakon jednog kornera pokušao nogom s 12 metara, ali je dobro obranio Marko Mikulić, a potom je Michele Šego dobro šutirao glavom nakon centaršuta s desne strane, ali je lopta prošla malo iznad prečke. Jedini pogodak u prvom dijelu postigao je Matija Malekinušić u 31. minuti. Dobru akciju Sesveta završio je udarcem s 15 metara Marko Vranjković, Matijaš je uspio obraniti, ali je na odbijenu loptu natrčao Malekinušić i poslao je u mrežu.

U nastavku se nastavila inicijativa momčadi Marija Despotovića i nakon 11 minuta je došlo do izjednačenja. Jakov Blagaić je prihvatio jednu loptu na rubu šesnaesterca i odmjerenim udarcem u desni kut svladao vratara gostiju. Sedam minuta kasnije Hajduk II prelazi u vodstvo. Opet se radilo o akciji kroz sredinu, lopta je došla do Jurice Pršira na 25 metara od gola, a on je sjajnim udarcem iz koljena silovito poslao u mrežu gostiju uz samu lijevu vratnicu. Kako je vrijeme odmicalo Bijeli su sve više gospodarili terenom, a nadu gostiju da mogu barem do boda potopio je Šego u 70. minuti. Duga lopta stigla je iz zadnje linije, Šego se u šesnaestercu hrvao s gostujućim stoperom Nasiruom Morom, uspio doći do malo prostora i vrhom kopačke poslati loptu u lijevi kut.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, iako su gosti zaigrali riskantnije i stvorili prostor za kombinatoriku Bijelih, no u nekoliko navrata nedostajalo je malo mirnoće u zadnjem pasu.