Datum: 2/11/2019
Gledatelja: 350
Hajduk II osvojio sva tri boda u Solinu

2/11/2019 - 15:45 sati
Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3Solin - Hajduk II 2:3
Solin - Hajduk II 2:3

SOLIN - HAJDUK II 2:3 (0:1)
2. HNL – 12. kolo
Stadion: Pokraj Jadra
Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek)
Strijelci: 0:1 Kosić (30), 0:2 Blagaić (65), 1:2 Tomić (69), 1:3 Blagaić (82), 2:3 Jelavić (89)

SOLIN: Milaković, Gulišija (od 60. Pezo), Repić, Tomić, Bašić - Šiško (od 77. Grubišić), Ninčević, Kaćunko (od 46. Jelavić), Puljić, Taraš, Kovačić, Šimunac. Trener: Ivan Bilonić

HAJDUK II: Matijaš, Relota, Radić, Batarelo, Dellova (od 46. Ševelj), Skorup, Kosić (od 73. Pršir), Martinović (od 61. Grubišić), Kreković, Bajić, Blagaić. Trener: Mario Despotović

Druga momčad Hajduka još jednom donosi tri boda s gostovanja. U 12. kolu Bijeli su u susjednom Solinu  ostvarili pobjedu u lijepoj utakmici s pet postignutih pogodaka. Hajduk je dominirao većim dijelom utakmice, ali i domaćin je imao svojih perioda dobre igre te je pokazao kako će se unatoč poteškoćama grčevito i hrabro boriti za svaki bod.

Na samom početku utakmice Hajduk II je uspio težište igre prebaciti pred domaća vrata i u prvih 10 minuta vidjeli smo dva prodora Leona Krekovića koji su završili ubačajima s krila, ali je domaća obrana bila pravovremena. U tom periodu Jakov Blagaić pokušao je solo akcijom, ali ga je oborio Mateo Tomić, zaradivši pritom žuti karton.

Uzvratio je potom domaćin, Duje Ninčević pokušao je iz slobodnog udarca s 20 metara iskosa, ali Davor Matijaš je dobro postavljen i boksa loptu u polje. Najbolju priliku Solin je imao u 16. minuti, Antonio Repić je izbio ispred Matijaša i šutirao po zemlji, Hajdukov vratar odlično je skratio kut i obranio. U 30. minuti eto i vodstva Bijelih. Odlično je Marko Martinović dao loptu u dubinu za Blagaića, ovaj je oštro centrirao, a Filip Kosić s 12 metara jakim i preciznim udarcem glavom poslao loptu u suprotni kut. Do poluvremena su jedni i drugi imali po jednu priliku. U 33. minuti slobodan udarac izveo je za domaće Ninčević, a Kosić zamalo glavom pogodio vlastitu mrežu, da bi u posljednjoj minuti prvog dijela u brzoj kontri tri na dva Kreković pokušao driblati i izgubio loptu. Propala je tako sjajna prilika da se na odmor otiđe s dva gola prednosti.

Veliku priliku za izjednačenje Solin je imao u 60. minuti. S lijeve strane je ubacio Šime Puljić, a Repić glavom s osam metara šutirao tik uz vratnicu. Kazna stiže pet minuta kasnije, bio je to pravi eurogol Blagaića.  Primio je loptu na lijevoj strani, prevario svog čuvara i s 25 metara iskosa desnom nogom pogodio suprotni kut, lopta je od grede ušla u mrežu. Solin se ne predaje i u 69. minuti smanjuje vodstvo Bijelih. Nakon prekida lopta je u gužvi pred vratima došla do Tomića koji je sa sedam metara plasirao u mrežu. U 72. minuti nakon akcije Jurice Bajića i Luke Grubišića opasno prijeti Blagaić s nekih desetak metara, ali Robert Milaković odbija u korner. Deset minuta kasnije Milaković nije imao šansi. Mislav Pezo je faulirao Blagaića na nekih dvadesetak metara i dobio žuti karton. Blagaić je izveo prekid bez zaleta i snažnim udarcem iz koljena pogodio desni kut domaćih vrata. Konačan rezultat postignut je minutu prije kraja, strijelac za domaće bio je Mario Jelavić