Vukas: Čestitam igračima, ostvarili smo cilj, a to je najvažnije

23/5/2015 - 20:37 sati
Autor: Alen Orlić
Sve vijesti vezane za temu "Hajduk - Zagreb 1:0 (Poljud 23/05/2015)"

Trener Hajduka Hari Vukas nakon pobjede 1:0 protiv Zagreba na Poljudu kojom je Hajduk osigirao Europu kazao je:

"Čestitam mojim igračima na pobjedi kojom smo osigurali Europu. Znali smo kako igra Zagreb, puno smo se trošili u fazi obrane, pa smo se u nastavku prebacili na zonsku obranu jer sam predviđao da će nam tako biti lakše. Morali smo mijenjati nekoliko igrača zbog ozljeda, ali pobijedili smo, napravili uspjeh i plasirali se u Europu. Raduje me i što je dosta mladih igrača bilo u rosteru.

Iako je Zagreb imao posjed, rezultat je 1:0 za nas. Osim posjeda Zagreb nije imao konkretnu šansu, još jednom se pokazalo da posjed lopte ne znači da ćeš i pobijediti utakmicu. Nakon prvih 15 minuta smo se bolje posložili, dali smo gol koji nam je dao veću odlučnost da završimo posao."

Trener Hajduka je dodao i sljedeće:

"Iskazao sam svoju ambiciju da ostanem trener i imao zadane ciljeve koji su ostvareni, a uprava je ta koja će odlučiti hoću li nastaviti dalje."