STATISTIKA BIJELIH: Najefikasniji Hajduk u posljednje 22 sezone!

1/6/2017 - 14:20 sati

Hajdukovci su u netom završenoj sezoni odigrali ukupno 45 službenih utakmica i pritom ostvarili učinak od 26 pobjeda, 10 neriješenih ishoda, a u devet dvoboja Bijeli su upisali poraz.

Momčad je postigla ukupno 92 pogotka (2,04 po utakmici), a primila 41 (0,91 po utakmici). O efikasnosti hajdukovaca u ovoj sezone najbolje govori podatak da ovoliki broj zgoditaka Bijeli nisu postigli još od sezone 1994/95 kada su zabili ukupno 107 golova, ali u 52 utakmice.

Što se tiče prvenstvenih susreta Hajduk nije ovoliko golova (70) zabio od sezone 1993/94 kada je broj postignutih golova iznosio 84 (u 34 utakmice). Bijeli su osvojili 69 bodova na prvenstvenoj ljestvici što je najbolji učinak hajdukovaca u zadnjih pet sezona MAXtv Prve lige (od sezone 2012/13).

Na domaćem terenu Bijeli su u 21 službenom susretu upisali 15 pobjeda, triput su remizirali, a u tri dvoboja su poraženi uz gol razliku 55:20, dok su u gostujuće 24 odigrane utakmice hajdukovci upisali 11 pobjeda, sedam remija i šest poraza uz gol razliku 37:21.

Najviše utakmica, njih osam, Hajduk je, kao i prethodnih par sezona, odigrao tijekom kolovoza. Rekordni niz pobjeda je ostvaren kroz srpanj i kolovoz kada su hajdukovci ostvarili šest uzastopnih slavlja u svim natjecanjima. Najduži niz bez izgubljene utakmice ostvaren je od kraja kolovoza do početka studenog gdje Bijeli 11 dvoboja nisu znali za poraz.

Ukupno 14 igrača upisalo se u strijelce, a u tri navrata protivnici su postigli autogol. Najefikasniji među njima bio je najbolji strijelac MAXtv Prve lige Marko Futacs koji je sveukupno ove sezone dao 21 zgoditak, slijede ga suigrači u napadu - Ante Erceg s 13 postignutih golova, zatim Franck Ohandza s 11 te Ahmed Said Said koji je zabio devet pogodaka.

Najbolji asistent momčadi je Erceg (11 asistencija), a uz njega je Nikola Vlašić koji ima asistenciju manje. Na trećem mjestu je Fran Tudor sa sedam upisanih asistencija.

U netom završenoj sezoni za Hajduk su nastupila 33 igrača, a najveći broj nastupa za Bijele je upisao je 19-godišnji Nikola Vlašić koji je odigrao 37 službenih utakmica. Slijede ga Toma Bašić i Ahmed Said Said koji imaju po jedan nastup manje. Najveću minutažu imao je Vlašić koji je u 37 susreta odigrao čak 3.035 minuta, a slijedi ga kapetan Zoran Nižić s 2.789 odigranih minuta.

Najmlađi debitant Hajduka u ovoj sezoni je Ivan Prtajin koji je u posljednjoj prvenstvenoj utakmici protiv Slaven Belupa prvi put zaigrao za prvu momčad, a imao je 21 godinu i 12 dana. Najstariji debitant je Erceg koji je za Bijele debitirao sa 26 godina i 218 dana.

Na kraju sezone posebno se moramo zahvaliti našim vjernim navijačima koji su još jednom učinili Hajduk daleko najgledanijim klubom u Hrvatskoj. Više od 200.000  gledatelja (214.241) pratilo je Bijele u 21 ovosezonskom susretu (dvije utakmice su odigrane bez publike) na Poljudu, odnosno u prosjeku 11.276 po utakmici!