Sedam golova kadeta protiv Zagreba na startu 1. HNL, pobjedu ostvarili i pioniri

20/8/2017 - 12:49 sati

Pioniri: ZAGREB - HAJDUK 0:2
Utakmica 2. kola 1. HNL za pionire
Zagreb, Igralište Veslačka
Gledatelja: 20
Sudac: Mario Cindrić (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Ćubelić 11 m. (18), 0:2 Ćubelić (52)
HAJDUK: Silić, Vuko (od 64. Gavranić), Bradarić (od 57. Vukman), Krolo (od 64. Žulić), Pelivan, Jakir (od 46. Letaj), Dominić, Ćubelić, Mihovilović, Čengić, Sučić.

Pioniri Hajduka gostujućom pobjedom otvorili su novu sezonu. Igrači trenera Jure Srzića pobijedili su Zagreb s 2:0. Bijeli su poveli u 18. minuti, u šesnaestercu domaćina je fauliran Antonio Jakir, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je Ivan Ćubelić. Isti igrač precizan je bio i iz slobodnog udarca u 52. minuti, njegov pogodak za 2:0 bio je i posljednji na utakmici.

-----

Kadeti: ZAGREB - HAJDUK 2:7
Utakmica 2. kola 1. HNL za kadete
Gledatelja: 50
Sudac: Ante Čuljak, Zagreb
Strijelci: 1:0 Medić (4), 1:1 Šarić (18), 1:2 Vušković (20), 1:3 Brnić (32), 1:4 Čuić (34), 1:5 Šarić (36), 2:5 Pejić (46), 2:6 Ćavar ag. (69), 2:7 Vušković (73)
HAJDUK: Sentić, Mamut (od 71. Ormož), Vujčić, Popić (od 41. Jenjić), Vušković, Čuić, Jurica (od 41. Iličić), Lauš (od 41. Belančić), Šarić, Buble (od 57. Milinović), Brnić.

Kadeti Hajduka uvjerljivo su pobijedili Zagreb na startu novog prvenstva. Hajduk je pobijedio sa 7:2, a utakmica je riješena već u prvom poluvremenu.

Iako je domaćin poveo preko Marka Uzelca u 5. minuti, igrači trenera Igora Tolića brzo su pohvatali sve konce igre te nakon dvije propuštene prigode, u samo tri minute preokrenuli rezultat. U 18. minuti je Ivan Šarić izjednačio nakon ubačaja  Luke Buble s desne strane, a dvije minute kasnije, Bijele je nakon kornera u vodstvo doveo Mario Vušković. Nakon kraćeg zatišja Hajduk u periodu od tri minute postiže još dva pogotka, strijelci su Ivan Brnić i Mario Čuić.  Prvi dio Hajduk zaključuje s visokih 5:1, dugo ispucavanje vratara Karla Sentića prihvaća Šarić i po drugi put pogađa gostujuću mrežu.

I u nastavku je Zagreb prvi došao do pogotka za smanjenje vodstva Bijelih, a konačan rezultat 2:7 postignut je nakon autogola domaćeg igrača Marka Josipa Ćavara i još jednog pogotka raspoloženog Vuškovića.