Datum: 5/5/2018
Suci: Josip Dugandžić (Komin)
Nova uvjerljiva pobjeda: Hajduk II svladao Lučko na Poljudu

5/5/2018 - 01:45 sati
Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0Hajduk II - Lučko 3:0
Hajduk II - Lučko 3:0

HAJDUK II - LUČKO 2:0
30. kolo Druge HNL
Sudac: Josip Dugandžić (Komin)
Strijelci: 1:0 Teklić (13), 2:0 Teklić (32)

HAJDUK II: Ljubić, Bašić, Šuto, Batarelo, Relota, Pasariček, S. Jurić, Sahiti (od 69. Babou), Ćurić, Teklić (od 84. Deliu), Delić (od 82. Ciprić).

LUČKO: Koprić, Simeunović (od 26. Belak), Knezović, Matoš, Petrović, Mihaljević, Barišić, Travaglia, Ikić (od 54. Luetić), Vajdovčić (od 67. Kunštić).

Hajdukova druga momčad nastavila je s odličnim predstavama i u 30. kolu Druge HNL u kojem je na Poljudu s uvjerljivih 3:0 svladana ekipa Lučkog.

Početak susreta nije sugerirao da će ova utakmica baš lako otići na stranu Bijelih, gosti su bili ravnopravni u samom uvodu prvog dijela, a već u trećoj minuti mogli su doći u vodstvo. Ubacio je Deni Simeunović s desne strane, vratar Marin Ljubić uspio je odbiti loptu, ali samo do Filipa Vajdovčića koji je iz prve potegao s 12 metara, međutim Ljubić je obranio njegov udarac.

Već u sljedećem napadu uzvratio je Tonio Teklić, potegao je snažno s 19 metara, a lopta je odsjela na desnoj vratnici. U 9. minuti slična situacija dogodila se na suprotnoj strani, Ivan Ikić je primio jednu dugu loptu u Hajdukovom šesnaestercu, odmah je opalio i također pogodio vratnicu.

Bijeli su poveli u 13. minuti susreta. Emir Sahiti uputio je neugodan udarac s ruba kaznenog prostora, vratar Miroslav Koprić u padu uspijeva obraniti, ali lopta se odbija do Teklića koji s nekih 14 metara neobranjivo pogađa donji desni kut.

Potom je dva puta Ivan Delić opasno pucao prema vratima gostiju, međutim nedosatjalo mu je malo preciznosti, a Lučko je u 27. minuti uspjelo zaprijetiti preko Marka Lončara koji je pucao glavom s deset metara nakon ubačaja Dominika Mihaljevića

U 32. minuti Teklić postiže svoj drugi pogodak nakon sjajne akcije Bijelih. Luka Pasariček je s 30 metara prebacio cijelu obranu gostiju, pronašao je Stanka Jurića koji tuče s 10 metara, Koprić brani njegov udarac, a Teklić se opet našao na pravom mjestu te iz blizine pogodio za 2:0.

U drugom poluvremenu Hajduk je sigurno kontrolirao posjed lopte ne dopustivši igračima Lučkog da preuzmu inicijativu. Uputili su gosti nekoliko udaraca iz daljine, ali bez veće opasnosti po vrata domaćeg sastava.

A onda su Bijeli u 78. minuti došli do novog povećanja vodstva preko Omara Baboua kojem je ovo bio prvijenac za Hajduk II. Stanko Jurić ga je idealno poslužio na 16 metara, sjurio se hitri Gambijac po lijevoj strani i s nekih 14 metara pogodio suprotni kut za 3:0.

Samo dvije minute kasnije mogao je Babou postići i drugi pogodak. Delić se na centru odlično oslobodio svog čuvara, krenuo je sam prema vrataru, ali je odlučio nesebično poslužiti Baboua koji je dolazio iz drugog plana, Koprić je već bio svladan, međutim Gambijac nije uspio pogoditi okvir vrata.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja i momčad Siniše Oreščanina je potpuno zasluženo došla do nova tri boda.