Kukočevi tići osvojili turnir u Dubravi

31/8/2015 - 01:13 sati
Autor: Alen Orlić

Početnici Hajduka rođeni 2005. godine osvojili su turnir u zagrebačkoj Dubravi pobijedivši u finalu vršnjake Dinama 2:1 golovima Rocca Žikovića i Duje Reića.

U uzbudljivom finalu Dinamo je poveo 1:0, ali su Hajdukovi tići napravili preokret u zadnjih deset minuta najprije golom Žikovića koji je izjednačio rezultat da bi pobjedu je donio Reić golom četiri minute prije kraja utakmice.

Mlada momčad koju vodi trener Vedran Kukoč ostvarila je sve pobjede na turniru. U prvoj fazi u grupi pobijedili su redom:

Cibaliju 3:0, Slaven Belupo 2:0 i H.Dragovoljac 3:0.

U polufinalnoj grupi Hajduk (2005.) je bio bolji od:

FC Colceressa Verone 4:0, zatim ponovno od Cibalije 4:0 i Ponikvi 1:0.

Mladi hajdukovci zaslužili su i individualna priznanja: Dino Kegalj proglašen je za najboljeg igrača turnira dok je najbolji vratar Borna Buljan.

Hajduk (2005.): Borna Buljan, Josip Drlje, Ivan Katić, Bepo Franić, Duje Drnasin, Roko Brajković, Rocco Žiković, Duje Reić, Dino Kegalj, Nikola Balić, Stipe Patrik Jurlin, Marko Grgur Pelivan, Mate Šimičić, Domagoj Begonja, Ante Marunica, Marko Žuljević.

Trener: Vedran Kukoč.