Kadeti Hajduka pogotkom Maganjića pobijedili Dinamo

29/4/2016 - 13:27 sati
Autor: Frano Grgurević

Kadeti Hajduka pod vodstvom trenera Harija Vukasa pobijedili su Dinamo s 1:0 golom Josipa Maganjića u 43. minuti, u derbiju 25. kola 1 HNL.

Hajduk je bolje započeo utakmicu te u 13. minuti došao do brojčane prednosti. David Čolina rukom je zaustavio Šegu u izglednoj poziciji, pa je sudac Lukša Klaić iz Konavla opravdano dosudio jedanaesterac za bijele te isključio gostujućeg braniča.

Najstrožu kaznu izveo je Vujčić, a njegov udarac odlično je obranio Dinko Horkaš. Dinamov vratar istakao se u još nekoliko navrata, a najveća prilika bila je Nejašmićeva u 33. minuti.

Josip Maganjić propustio je lijepu priliku u 42. minuti, ali se iskupio minutu kasnije, kada je glavom iz blizine loptu sproveo u mrežu nakon centaršuta Bradarića s lijeve strane.

U samom finišu Dinamo je riskantno krenuo po izjednačenje, pa su bijeli stvorili nekoliko odličnih šansi, ali su bili neprecizni.

Konačnih 1:0 je realan rezultat derbija, Hajduk je smanjio prednost Dinama na četiri boda, s tim što momčad trenera Harija Vukasa ima jednu odigranu utakmicu manje.

Hajduk - Dinamo 1:0 (0:0)

Strijelac: Josip Maganjić (43.)

Hajduk: Baždarić, Vuletić, Bradarić, Budalić, Radić, Rakić (od 63. Skorup), Maganjić (od 54. Kreković), Palaversa, Šego, Nejašmić (od 69. Teklić), Vujčić (od 76. Vidović).

Dinamo: Horkaš, Pranjić, Čolina, Tolić, Briški, Gjira, Ćuže, Ilić (od 60. Vukmanić), Kulenović (od 41. Poštolka), Knežević, Špikić (od 77. Čuić).