Kadeti Bijelih poraženi u finalu Kupa

19/5/2017 - 14:48 sati
Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3
Finale Kupa kadeti: Hajduk - Dinamo 2:3

Kadeti: DINAMO - HAJDUK 3:2
Finale Hrvatskog nogometnog kupa
Ludbreg, Igralište NK Podravina
Gledatelja: 500
Sudac: Josip Lučić (Vinkovci)
Strijelci: 0:1 Šego (5), 1:1 Pršir (21, 11 m), 2:1 Marin (49), 2:2 Blagaić (57), 3:2 Šipuš (63)

HAJDUK: Baždarić, Vušković, Karabatić (od 72. Šarić), Ševelj (od 47. Šantalab), Radić, Čuić (od 41. Rončević), Kreković, Brnić (od 41. Palaversa), Bajić, Blagaić, Šego

Kadeti Hajduka odlično su ušli u utakmicu i već u 5 minuti došli u vodstvo. Strijelac je nakon solo prodora bio Michele Šego. Četiri minute kasnije Bijeli su imali priliku za povećanje vodstva. Ivan Brnić odlično je prošao po lijevoj strani, ali je njegov udarac s 15 m prošao tik do vratnice. Dinamo je izjednačio u 21 minuti. Duel Ernsta i Jakova Blagaića u šesnaestercu Bijelih sudac Lučić okarakterizirao je prekršajem bijele desetke i dosudio jedanaesterac. Jurica Pršir jakim udarcem pogodio je lijevi kut Vice Baždarića. U 47. minuti Hajduk je ostao s desetoricom igrača, jer je zbog prigovora isključen Leon Kreković. Dvije minute kasnije Dinamo je pogotkom iz slobodnog udarca s 23 m u vodstvo doveo Antonio Marin, a Hajduku poravnanje u 57. minuti donosi Blagaić. Bijeli ipak nisu izdržali s igračem manje i utakmicu je odlučio pogodak Leona Šipoša u 63. minuti. Veliku prigodu za izjednačenje šest minuta prije kraja susreta imao je Jurica Bajić, ali je šutirao visoko preko gola.