Kadeti Hajduka zabili šest komada Lokomotivi i stigli nadomak finala Kupa!

29/3/2017 - 15:09 sati
Kadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - LokomotivaKadeti Kup: Hajduk - Lokomotiva
Kadeti Kup: Hajduk - Lokomotiva

Kadeti: HAJDUK - LOKOMOTIVA 6:0
Prva utakmica polufinala Hrvatskog nogometnog kupa
Split, pomoćno igralište stadiona Poljud
Gledatelja: 500
Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad)
Strijelci: 1:0 Bajić (21), 2:0 Blagaić (25), 3:0 Kreković (29), 4:0 Ševelj (57), 5:0 Šego (76), 6:0 Šarić (78)
HAJDUK: Baždarić, Vušković, Karabatić (od 55. Milinović), Ševelj (od 78. Šantalab), S. Radić, Čuić (od 72. L. Radić), Kreković, Brnić (od 55. Šarić), Bajić (od 70. Šuto), Blagaić, Šego.

Kadeti Hajduka u prvoj polufinalnoj utakmici Hrvatskog nogometnog kupa s Lokomotivom na Poljudu, ostvarili su visoku pobjedu od 6:0.

Igrači trenera Siniše Oreščanina nametnuli su se od prvog sučevog zvižduka i već u prvih sedam minuta kreirali tri lijepe prilike. Na prvi gol čekalo se do 21. minute. Jakov Blagaić je odlično proigrao Juricu Bajića koji s desetak metara smireno loptu šalje u mrežu gostiju. Samo dvije minute nakon asistencije, Blagaić se upisao u strijelce. Gosti su prekinuli opasnu akciju Bijelih i odbili loptu na nekih 20 metara od gola, natrčala je bijela desetka i precizno pogodila donji lijevi kut.

U 29. minuti bilo je 3:0 za Hajduk, akciju s tri brze izmjene lopte završio je lijepim pogotkom Leon Kreković. Da su opasni i iz prekida pokazali su mladi hajdukovci u 56. minuti. Michele Šego je izveo korner, Mario Vušković s druge vratnice vratio loptu u sredinu, odakle Vicko Ševelj pogađa gostujuću mrežu.

U samom finišu igrači trenera Oreščanina ubacili su u petu brzinu i postigli još dva pogotka. Najprije je Šego preciznim udarcem sproveo u mrežu lijep centaršut Krekovića s lijeve strane, a konačan rezultat postavio je Ivan Šarić u 88. minuti. Nakon gužve u šesnaestercu šutirao je Blagaić, netko je blokirao udarac, a lopta je potom u visokom luku završila u mreži, posljednji je njome igrao Šarić.

Kadeti nastavljaju s odličnim igrama, danas su zaslužili pljesak splitske publike i mirno putuju na uzvrat koji se igra u Zagrebu 19. travnja. Prije toga Bijeli će u subotu, 1. travnja na Poljudu u prvenstvenoj utakmici ugostiti momčad Šibenika.