Juniori u derbiju pobijedili Dinamo s 3:2

2/12/2017 - 18:27 sati
Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2
Juniori: Hajduk - Dinamo 3:2

Juniori: HAJDUK – DINAMO 3:2 (2:0)
Utakmica 5. kola 1. HNL za juniore
Split, pomoćno igralište stadiona Poljud
Gledatelja: 500
Sudac: Dario Kulušić (Šibenik)
Strijelci: 1:0 Šego (23), 2:0 Čančar (27), 2:1 Marin (62), 2:2 Baturina (76), 3:2 Šego (90+2 – 11 m)
HAJDUK: Matijaš, Kreković (od 86. Čeko), Ševelj, Barišić, Čančar (od 46. Radić), Nejašmić, Palaversa, Kosić, Bajić, Blagaić (od 66. Krajina), Šego

Hajdukovi juniori prikazali su vrlo dobru igru i zasluženo pobijedili najvećeg rivala u HNL. Odličan je bio početak utakmice, odigran je u jakom ritmu uz naizmjenične napade oba protivnika. Hajduk je ipak bio opasniji i dominantniji, a gostujućem vrataru Dominiku Kotarskom dvaput je zaprijetio Jurica Bajić, dok je najbolju priliku za goste propustio David Čolina. Hajduk je do vodstva od 2:0 došao u razmaku od tri minute. Najprije je u 24. minuti Michele Šego dobio lijepu dubinsku loptu, driblingom se riješio protivnika i s 10-ak metara plasirao loptu u donji desni kut. U 27. minuti Jakov Blagaić je milimetarskom točnošću primirio jednu visoku loptu i gurnuo je prema Petru Čančaru, koji je u sprintu pretrčao 20 – ak metra i lijevom nogom loptu zakucao u mrežu. Bilo je to zasluženo vodstvo Bijelih na kraju prvog dijela koji je protekao u njihovoj dominaciji.

U drugom poluvremenu situacija se promijenila. Sada je Dinamo preuzeo dominaciju i posjed te preko Antonia Marina i Roka Baturine stigao do izjednačenja. Prvi Dinamov pogodak postignut je nakon kornera, a drugi nakon ubačaja s desne strane. Od 75. minute Hajduk opet uspostavlja ravnotežu i do kraja gledamo ravnopravnu igru. I dok se čekao posljednji zvižduk suca Darija Kulušića, Darko Nejašmić je primio jednu dubinsku loptu i ušao u protivnički šesnaesterac, na njega je startao Josip Šutalo i zaustavio ga na nedozvoljen način. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Michele Šego hladnokrvno prevario Kotarskog i pogodio donji desni kut. Čim su gosti krenuli s centra odsviran je kraj i počelo je veliko slavlje Bijelih povodom osvajanja titule jesenskog prvaka.