Juniori pobjednici Završnice nogometnih središta

25/6/2017 - 12:39 sati
Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1Juniori: Hajduk - Hypo Limač 1:1

Strijelci: 0:1 Radovanović (42), 1:1 Delić (57),
HAJDUK: Ninčević, Barišić, Čančar, Skorup, Batarelo, Ćurić (od 46. Krajina), Šego (od 46. Delić), Budalić (od 61. Rakić), Vidović (od 46. Pasariček), Palaversa (od 78. Simonović), Vujčić (od 46. Teklić).

Juniori Hajduka u posljednjem petom kolu Završnice prvenstva nogometnih središta odigrali su neodlučeno 1:1 protiv momčadi Hypo Limača. S osvojenim bodom Hajduk je osvojio prvo mjesto na ovom natjecanju i plasirao se u 1. HNL. U drugoj utakmici u Vranjicu Rudeš je pobijedio Bjelovar s 3:0. Na kraju natjecanja Hajduk ima 10 bodova, drugi je Rudeš s devet,  Hypo Limač je osvojio sedam, a posljednja dva mjesta zauzeli su Bjelovar i Uljanik sa samo jednim osvojenim bodom.

Utakmica Hajduka i Hypo Limača odigrana je po velikoj sparini, prvih pola sata proteklo je u  igri između dva šesnaesterca, a Hajduk je imao dvije poluprilike preko Marka Čančara i Dina Skorupa. Hajduk je tražio posjed, a gosti su se disciplinirano branili u dvije linije i pokušavali brzom predajom iznijeti loptu i zaprijetiti vratima Bijelih.

Tri minute prije poluvremena gosti su poveli. Jedna od rijetkih kontri završila je kornerom. Lijepo je s desne strane centrirao Ivan Mihaljević, a Filip Radovanović je na drugoj stativi bio najviši u skoku i glavom lobovao vratara Bijelih Ivana Ninčevića.

Odmah na početku drugog dijela trener domaćih Mario Despotović izvršio je četiri izmjene, a u 57. minuti upravo su dvojica igrača koji su ušli u igru kreirala akciju iz koje je postignut izjednačujući pogodak. S desne strane ubacio je Tonio Teklić, a Ivan Delić iz neposredne blizine loptu poslao u mrežu. Hajduk je nastavio s napadima, Bijeli su željeli ostvariti stopostotni učinak na ovoj završnici, ali gosti su odolijevali i zasluženo ostali neporaženi. U periodu od 65. do 71. minute tri puta se u prilici našao Delić, ali vratar Marin Stanić nije kapitulirao.

Upravo njima dvojici pripala su priznanja za najboljeg strijelca i vratara završnice, dok je najboljim igračem proglašen Hajdukov veznjak Ante Palaversa.

Zadovoljan je nakon utakmice bio trener Hajduka Mario Despotović.

- Sretni smo iako izuzetno umorni, nije bilo lako odigrati četiri utakmice u pet dana po ovakvoj vrućini. Čestitam igračima, ovo je njihov uspjeh, za ovo su trenirali i cijedili znoj cijele sezone. Sezonu možemo ocijeniti uspješnom, osvojili smo NL Središta Split, Hrvatski nogometni kup i na kraju ovu Završnicu prvenstva nogometnih središta. Radujemo se nastupu u 1. HNL sljedeće sezone.