Juniori odigrali neriješeno u Zaprešiću i završili sezonu na drugom mjestu

20/5/2018 - 20:08 sati
Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1
Juniori: Inter Z. - Hajduk 1:1

Juniori: INTER Z. - HAJDUK 1:1
22. kolo Prve HNL
Igralište: ŠRC Zaprešić
Gledatelja: 150
Sudac: Goran Pečarić (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Bajić (58), 1:1 Rešetar (82)

Hajduk: Baždarić, Budalić (od 46. Krajina), Radić, Barišić, Ševelj (od 85. Rakić), Nejašmić, Kosić (od 46. Blagaić), Palaversa, Kreković (od 70. Giljanović), Bradarić, Bajić (od 79. Čančar).

Hajdukovi juniori nisu uspjeli uzeti naslov prvaka u posljednjoj prvenstvenoj utakmici sezone na gostovanju kod Intera u Zaprešiću. Bijelima je u ovom dvoboju trebala pobjeda, međutim konačni rezultat je 1:1 i momčad Marija Despotovića na koncu je završila na drugom mjestu prvenstvene tablice.

Bio je to susret u kojem su hajdukovci dominirali od prve do zadnje minute, statistika je apsolutno na njihovoj strani, od posjeda lopte pa do preko 25 upućenih udaraca prema suparničkim vratima. Inter je imao prvu veću šansu na samom otvaranju susreta, ali vratar Vice Baždarić obranio je opasan udarac Martina Šlogara s deset metara nakon čega je sve u prvom dijelu pripalo Hajduku.

Nismo vidjeli neku izrazitu priliku, ali inicijativa je definitivno bila na strani Bijelih. Najaktivniji su bili Jurica Bajić s nekoliko dobrih prodora, Ante Palaversa čiji je neugodan udarac iz 34. minute uspio izvući domaći vratar Mario Marić te Darko Nejašmić koji je imao nekoliko solidnih pokušaja iz daljine.

U nastavku utakmice Hajduk je dodatno pojačao pritisak koji je konačno urodio plodom u 58. minuti. Bajić je primio jednu loptu na 16 metara, namjestio se i odmjerenim udarcem neobranjivo pogodio donji desni kut za vodstvo Bijelih.

Inter se nakon primljenog pogotka otvorio što je otvorilo igračima Hajduka prostor za kontre koje ipak nisu uspjeli iskoristiti na pravi način. Domaća momčad s druge strane nije se uspjela nametnuti na pravi način, Bijeli su i dalje kontrolirali zbivanja na terenu, ali samo do 82. minute kada je iz jednog naizgled bezopasnog prodora po desnoj strani pao pogodak za izjednačenje. Dominik Rašetar je dobio loptu na pet metara, nitko od Hajdukovih stopera nije uspio presjeći i napadač Intera je bez problema postigao pogodak za 1:1.

Do kraja utakmice Bijeli su svim silama krenuli po izjednačujući pogodak, trajala je opsada Interovog šesnaesterca, međutim do novog vodstva nisu uspjeli doći.

Na kraju juniori završavaju sezonu na drugom mjestu prvenstvene tablice s istim brojem bodova (51) kao i prvoplasirani Dinamo koji je za jedan pogodak bolji u međusobnim omjerima.