Hajdukove brojke u 2016. godini!

29/12/2016 - 22:36 sati

Hajdukovci su u 2016. godini odigrali ukupno 46 službenih utakmica i pritom ostvarili 23 pobjede, 9 neriješenih ishoda, a u 14 dvoboja Bijeli su upisali poraz. Momčad je postigla ukupno 72 pogotka (1,56 po utakmici), a primila 47 (1,02 po utakmici).

Na domaćem terenu Bijeli su u 22 susreta upisali 15 pobjeda, jednom su remizirali, a šest puta su poraženi uz gol razliku 41:22, dok su u gostujuće 24 odigrane utakmice hajdukovci upisali po osam pobjeda, remija i poraza uz gol razliku 31:25.

Najviše utakmica, njih osam, Hajduk je, kao i prethodnih par sezona, odigrao tijekom kolovoza. Bijeli za poraz nisu znali u srpnju, rujnu i listopadu kada je ostvaren ukupni učinak od 10 pobjeda i četiri neriješena rezultata. U srpnju i kolovozu Bijeli su upisali najviše pobjeda - četiri.

Ukupno 27 igrača upisalo se u strijelce, najefikasniji među njima bili su Márkó Futács i Tino Sušić s 10 postignutih golova, zatim Fran Tudor s 9 pogodaka, Franck Ohandza s 8 itd.

Odigrali su hajdukovci 16 prijateljskih utakmica tijekom 2016. godine i ostvarili učinak od 10 pobjeda, dva remija i četiri poraza te pritom postigli 41 zgoditak, a primili svega 13.

U godini na izmaku za Hajduk je nastupio 41 igrač, a najveći broj nastupa za Bijele je u 2016. godini upisali su 21-godišnjaci Josip Juranović i Fran Tudor koji su odigrali 37 utakmica. Slijede ih Jefferson s 35 nastupa te Lovre Kalinić koji je u 2016. godini odigrao 31 službenu utakmicu za Hajduk. Najveću minutažu imao je Juranović koji je u 37 susreta odigrao čak 3.270 minuta, a slijedi ga Jefferson s 3.017 odigranih minuta.

Četiri trenera vodila su momčad tijekom ove godine, Marijan Pušnik 26 puta zasjeo je na klupu Hajduka, Damir Burić 17, sadašnji trener Joan Carrillo dvaput te Marko Lozo jednom.

Na kraju godine posebno se moramo zahvaliti našim vjernim navijačima koji su još jednom učinili Hajduk daleko najgledanijim klubom u Hrvatskoj. Sveukupno, 241.633 gledatelja pratilo je Bijele u 22 susreta na Poljudu, odnosno prosječno 10.983 po utakmici!

Članstvo u Klubu postalo je sredstvo identifikacije svakog navijača, pa će tako tekuću 2016. godinu Hajduk završiti s brojkom od nevjerojatnih 43.000 članova.