Hajduk II uzeo sva tri boda na gostovanju u Makarskoj

12/4/2017 - 18:05 sati
Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2Zmaj (M) - Hajduk II 0:2

Strijelci: Kalik (17.), Jurić (90+1.)

ZMAJ (M): Hodžić, Bokšić (od 81. Jurčević), Lozina, Gafurović, Rašić, Antunović, Gojak, Fuštin, Radalj (od 60. Grbeša), Petković, Jaganjac
HAJDUK II: Letica, Šuto, Cetina, Milić (kap.), M.L.Vojković, Llanos (od 68. Šeparović), Pasariček (od 77. Mrkonjić), Kalik, Deliu (od 87. Deliu), F. Vojković, Jurić

Zaslužena pobjeda druge momčadi Bijelih na gostovanju u Makarskoj. Kontrolirali su Bijeli dvoboj od prve do zadnje minute i slavili rezultatom 2:0. Strijelci za momčad Marka Loze bili su Anthony Kalik u 17. te Deni Jurić u prvoj minuti sudačke nadoknade. Hajdukovci uvjerljivo drže prvu poziciju s 54 osvojena boda. U idućem kolu Lozini igrači u derbiju kola dočekuju drugoplasirani Neretvanac koji je danas poražen kod kuće od Croatije. Razlika između druge momčadi Bijelih i momčadi iz Opuzena sada iznosi 10 bodova.

Dominirali su hajdukovci od prve minute dvoboja, no vratar domaćina Dino Hodžić spasio je domaćina da na poluvrijeme otiđu s većim rezultatskim minusom. Već u prvih 15 minuta imali su Bijeli nekoliko dobrih prilika, no Nicholas Llanos, Luka Pasariček i Deni Jurić nisu uspjeli iskoristiti dobre prigode, a u 10. minuti zgoditak je poništen Juriću. Gol za vodstvo je stigao u 17. minuti susreta. Anthony Kalik i Frane Vojković duplim pasom izigrali su domaću obranu, a Kalik je manirom rutinera s 10 metara plasirao loptu ispod vratara Hodžića za vodstvo Bijelih. Lozini igrači i nakon pogotka nastavili su redati prilike. Jurić je u 30. minuti izašao jedan na jedan s Hodžićem koji brani i ponovno spašava svoju momčad, a deset minuta kasnije ponovno Hajduku je ponovno poništen gol, ovaj put F. Vojkoviću. Zmaj je u prvom poluvremenu tek jednom zaprijetio, no udarac Fuština sa 16 metara se od Llanosa odbija u gredu. S rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U drugom dijelu nismo vidjeli pregršt prigoda na jednoj i drugoj strani. Domaćini nisu uspijevali pronaći način dolaska do gola Bijelih. Tek je Letica je u 59. minuti obranio pokušaj Fuština i to je sve bilo od domaćina do kraja utakmice. I treći put su hajdukovci bezuspješno zatresli mrežu, pomoćni sudac opet je signalizirao zaleđe. Konačan rezultat postavio je Jurić u sudačkoj nadoknadi susreta kada je nakon lopte u prostor F. Vojkovića (druga asistencija na susretu) sam izašao na vratara i plasirao loptu u nebranjeni dio mreže za zasluženo slavlje i potvrdu prvog mjesta na prvenstvenoj ljestvici 3. HNL jug.