Hajduk II uvjerljivo svladao drugoplasirani Neretvanac!

18/4/2017 - 18:05 sati
Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0
Poljud: Hajduk II - Neretvanac 5:0

HAJDUK II - NERETVANAC 5:0
Utakmica 26. kola Treće HNL Jug
Split, gradski stadion na Poljudu
Gledatelja: 200
Sudac: Paško Mandić (Kaštel Stari)
Strijelci: 1:0 Šuto (19.), 2:0 Jurić (29.), 3:0 Jandrek (39.), 4:0 M.L. Vojković (49.), 5:0 M.L. Vojković (53.)

HAJDUK II: Letica, J. Bašić (od 74. Šeparović), Šuto, Bosančić, M.L. Vojković, Llanos, Kalik, Jandrek (kap.) (od 62. Prtajin), F. Vojković, Deliu (od 26. Mrkonjić), Jurić
NERETVANAC: Tuta, Čolak (od 83 Ključe), A. Sršen (od 57. Batinović), Granić, A. Babić (kap.), Jokić, Stojanovski (od 72. Zovko), Marić, M. Sršen, Vukoja, Grbešić

Druga momčad Bijelih i danas je pokazala zašto je najbolja momčad 3. HNL jug. Igrači Marka Loze fantastičnom su izvedbom na glavnom travnjaku Poljuda u derbiju kola s čak 5:0 porazili drugoplasirani Neretvanac. Hajdukovci su slavljem protiv momčadi iz Opuzena praktički zakoračili u viši rang i ostavili današnjeg suparnika na 13 bodova zaostatka.

Glavni travnjak poljudskog stadiona zaista leži igračima druge momčadi Bijelih koji su nakon visoke pobjede protiv Hrvaca (6:1) danas jednako uvjerljivo nadigrali prvog pratitelja na ljestvici, Neretvanca. Dominirali su hajdukovci od prve do zadnje minute dvoboja i dokazali zašto uvjerljivo drže čelnu poziciju u ligi. Prvi pogodak stigao je u 19. minuti ogleda, Frane Vojković je ubacio iz slobodnog udarca, loptu je glavom okrznuo Mate Šuto i s 13 metara pogodio desni kut vratara Antonija Tute. Do povećanja vodstva čekalo se 10 minuta kada je nakon niza kratkih dodavanja Josipa Bašića, Nicholasa Llanosa i Denija Jurića potonji s deset metara po podu pogodio desnu stranu gostujućeg vratara koji nije mogao zaustaviti udarac Hajdukovog napadača. U 39. minuti susreta Bijeli su imali 3:0. Nakon asistencije Jurića, kapetan Robert Jandrek je s 12 metara vanjskim dijelom stopala pogodio suprotni kut gola. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, uz pljesak 200-ak gledatelja koji su po kišovitom vremenu došli ispratiti derbi 3. HNL jug.

Furiozno su igrači Marka Loze krenuli i u nastavak susreta i već nakon sedam minuta igre na semaforu je svijetlilo 5:0. Tradiciju postizanja pogodaka svakih 10 minuta nastavio je Mario Lovre Vojković koji je sjajnom solo akcijom u 49. minuti utakmice s 12 metara iskosa poslao loptu u donji lijevi kut, neobranjivo za Tutu. Isti igrač pogodio je za visokih 5:0 četiri minute kasnije kada je s 15 metara raspalio, a vratar mreže gostiju samo je ispratio loptu u mrežu. Dominaciju vodeće momčadi lige vidjeli smo do kraja susreta, prilike su se redale kao na traci, a pobjeda Bijelih je mogla biti i uvjerljivija. U 77. minuti jedanaesterac je promašio Tomislav Mrkonjić nakon što je u kaznenom prostoru gostiju srušen Ivan Prtajin. Krilni igrač Bijelih gađao je lijevu stranu suparničkih vrata, no lopta je otišla nekoliko centimetara od okvira gola. Izvrsnu prezentaciju vodeće momčadi 3. HNL jug burnim su aplauzom pozdravili i gledatelji nakon završetka susreta.

Hajduk II je s ovom pobjedom otišao na 57 bodova, Neretvanac je porazom pao na 4. mjesto i ostao na 44, dok su se na drugu i treću poziciju prvenstvene ljestvice popeli Croatia Zmijavci i Hrvace koji sada imaju bod više od momčadi iz Opuzena. Do kraja prvenstva ostalo je svega još osam kola, u igri su 24 boda, a trener Lozo mirno može uigravati momčad za veći natjecateljski rang.