Mjesto: Split
Datum: 1/10/2017
Hajduk II remizirao s Goricom u derbiju kola

1/10/2017 - 16:50 sati
Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1Hajduk II - Gorica 1:1
Hajduk II - Gorica 1:1

HAJDUK II - GORICA 1:1 (1:0)
Druga HNL, 9. kolo
Split, stadion Poljud
Gledatelja: 272
Sudac: Zdenko Lovrić, Đakovo
Strijelci: 1:0 Delić (14), Jančetić (90+4 - 11m)

HAJDUK II: Grbić, Šuto, Batarelo, Gruica, Bradarić, Pasariček, Ćurić (od 86. Prtajin), Nejašmić, Teklić (od 72. Palaversa), Šego (od 80. Šeparović), Delić
GORICA: Kahlina, Čagalj, Matošević, Jančetić, Pejić, Šipoš, Ljubisavljević, Žutić, Zenko, Maslowski, Marina

Hajduk II je u derbiju 9. kola osvojio bod u susretu s vodećom Goricom. Bijeli su rano poveli i držali vodstvo do samog kraja utakmice. U trećoj minuti sudačke nadoknade sudac Zdenko Lovrić okarakterizirao je jedan duel Tonija Španje i Gorana Gruice prekršajem Hajdukovog stopera te je dosuđen jedanaesterac. Kapetan gostiju Hrvoje Jančetić preuzeo je odgovornost i snažnim udarcem pogodio gornji desni kut gola vratara Ive Grbića. Odmah potom odsviran je kraj utakmice.

Hajduk je do vodstva došao u 14. minuti, kada je Ivan Delić poslao loptu u mrežu nakon lijepe akcije Tonija Teklića i Michelea Šege. Potom su gosti stvorili jednu polupriliku preko Adriana Zenka, a onda je uslijedio period bolje igre Hajduka II u kojem treba izdvojiti dva pokušaja Marija Ćurića.

Drugo poluvrijeme počelo je odličnom akciijom Šege koji je nakon solo akcije dva puta pokušavao matirati gostujućeg vratara Kristijana Kahlinu. Potom su uslijedile dvije šanse gostiju preko Dinka Matoševića u 51 i 66. minuti. Prvi put spašavao je Ivo Grbić, a drugi put je napadač gostiju bio neprecizan.

Do kraja utakmice Gorica je pokušavala doći do izjednačenja, a Bijeli su odolijevali uz pokušaj organiziranja kontranapada. Hajduk II sačuvao je minimalno vodstvo do sudačke nadoknade i onda u opisanom finišu utakmice ipak primio pogodak kojim je svaka momčad osvojila po bod.