Hajduk II pobijedio Šibenik s 2:1

25/2/2017 - 16:42 sati
Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1Hajduk II - Šibenik 2:1
Hajduk II - Šibenik 2:1

Druga momčad Hajduka je u posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva u 3. HNL Jug svladala Šibenik rezultatom 2:1.

U vrlo živoj i dinamičnoj utakmici prvi su zaprijetili gosti. Mreža Karla Letice zatresla se već u drugoj minuti, ali je pogodak Mira Slavice poništio sudac Duje Strukan zbog zaleđa koje mu je signalizirao pomoćnik.

Hajduk II poveo je u petoj minuti, Nicholas Llanos je snažno šutirao s 18 metara,  gostujući vratar je loptu odbio, a Tonio Teklić je prisebno glavom ubacio u mrežu.

Opasno je za Bijele bilo u 13. minuti. Johnatan Da Silva je izveo slobodan udarac s desne strane, lopta je preletjela sve igrače te od grede otišla u gol aut. Domaći su uzvratili s dvije velike prigode u 30. minuti, vratar Hrvoje Slavica istaknuo se obranom udaraca koje su uputili najprije Robert Jandrek, a potom i Tomislav Mrkonjić

U sljedećoj minuti gosti su došli do izjednačenja, Josip Maleš je nakon lijepe akcije narančastih loptu odbijenu od vratnice sproveo u mrežu.

U drugom dijelu susreta istaknuo se vratar Bijelih s dvije obrane u 58. minuti, a u 62. minuti konačan rezultat postavio je Ivan Prtajin. On je najviše skočio u protivničkom šesnaestercu te glavom loptu poslao u mrežu nakon centaršuta Mrkonjića iz slobodnog udarca.

Do kraja utakmice gledali smo ravnopravnu igru u polju, nešto opasniji bili su gosti, ali je Letica s još nekoliko intervencija sačuvao mrežu i pobjedu svoje momčadi.

Trener Marko Lozo odlučio se za sljedeći sastav: Letica, Šuto (od 47. Budalić), Vojković, Cetina, Bosančić, Pasariček, Jandrek, Teklić (od 60. Rapaić), Prtajin, Kalik, Llanos (od 26. Mrkonjić).

Na startu proljetnog dijela prvenstva, Hajduk II će idućeg vikenda na svom terenu ugostiti momčad sinjskog Junaka.