Hajduk II ostvario petu uzastopnu pobjedu

29/4/2017 - 16:37 sati
Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0Hajduk II - Omiš 5:0
Hajduk II - Omiš 5:0

HAJDUK II - OMIŠ 5:0
Utakmica 28. kola Treće HNL Jug
Split, pomoćno igralište na Poljudu
Gledatelja: 300
Sudac: Robin Bojo (Zadar)
Strijelci: 1:0 Prtajin (7.), 2:0 Kalik (13.), 3:0 Prtajin (39.), 4:0 Dumančić (42.), 5:0 Prtajin (66.)

HAJDUK II: Gujić, Bašić, Dumančić, Milić, M.L. Vojković, Šeparović (od 51. Ćurić), Jandrek, F. Vojković, Prtajin (od 88. Galić), Kalik, Mrkonjić (od 76. Bencun).
OMIŠ: Škorić, Bandov, Popović, Sedlar, Čobanov, Vukoja, Vučemil, Koštić, Puljić, Bilić, Rako.

Naslov prvaka 3. HNL jug sve je bliži za momčad Marka Loze koja je danas na pomoćnom travnjaku poljudskog stadiona s 5:0 svladala momčad Omiša. Dvoboj je riješen već u prvih 45 minuta u kojima su hajdukovci imali prednost od četiri pogotka. Trostruki strijelac na utakmici bio je Ivan Prtajin, dok su po jednom zabijali Anthony Kalik i Luka Dumančić.

Poveli su Bijeli već u 7. minuti zahvaljujući Kaliku koji je s preko 30 metara lobovao domaćeg vratara Josipa Škorića. Prekrasan gol Hajdukovog veznjaka. Šest minuta poslije Prtajin povećava vodstvo glavom iz kornera poslije centaršuta Tomislava Mrkonjića. Dvoboj na pomoćnom travnjaku riješen je u samo tri minute. U 39. minuti vidjeli smo reprizu drugog pogotka, ponovno je iz kornera nabacio Mrkonjić, a najviši u skoku bio je Prtajin koji je poentirao glavom za 3:0.

Do kraja prvog dijela Dumančić je riješio pitanje pobjednika dvoboja prizemnim udarcem s 14 metara. Škorić je tu bio nemoćan. Konačan rezultat susreta postavio je Prtajin u 66. minuti kada je nakon asistencije Josipa Bašića snažnim udarcem s 10 metara pogodio gol gostiju. Prve službene minute nakon godinu i mjesec dana odsustva van travnjaka upisao je Marko Bencun koji je ušao umjesto Mrkonjića.

Do završetka prvenstva ostalo je još samo šest kola, a Lozinim igračima potrebne su svega dvije pobjede da i matematički osvoje naslov prvaka 3. HNL jug. Valja napomenuti da je ovo peta uzastopna pobjeda za drugu momčad Bijelih uz gol razliku od čak 16:1 što pokazuje izrazitu dominaciju hajdukovaca. Hajduk II sada ima 15 bodova prednosti pred drugoplasiranim Hrvacama i Croatijom koji svoje dvoboje igraju sutra.