Erceg postigao 300. zgoditak u europskim natjecanjima!

29/7/2016 - 09:15 sati
Klub

Gol koji je postigao Ante Erceg u 82. minuti utakmice protiv Oleksandrije, ukupno je 300. Hajdukov gol u službenim europskim natjecanjima .

Prvi gol postignut je daleke 1927. godine, u prvom kolu Srednjoeuropskog kupa, u Beču protiv Rapida. Bila je to prva Hajdukova europska utakmica, a već u prvoj minuti susreta, mrežu Rapida zatresao je Mirko Bonačić.

Od tada, odigrali su Bijeli 47 europskih sezona i ukupno 207 utakmica u kojima su ostvarili gol razliku od +42 (301:259), a postigli su u prosjeku 1,45 golova po utakmici.

Najviše golova (183) postigli su u Kupu UEFA, odnosno Europskoj ligi, zatim u Kupu i Ligi prvaka (58), Kupu pobjednika kupova (31), Srednjoeuropskom kupu (17), Rappan kupu (7) te u Kupu velesajamskih gradova (5).

U utakmici Kupa pobjednika kupova 1987. godine, protiv Olympiquea iz Marseillea, postigli su igrači Hajduka još dva zgoditka (Asanović i Bursać), ali je utakmica na kraju registrirana 0:3 '''par-forfe'' pa ovi golovi nisu uračunati u ukupni zbroj.

Do sada se ukupno 122 igrača upisalo u strijelce, a listu predvode Zlatko Vujović s 19 postignutih golova, zatim Slaviša Žungul s 14, Ivica Šurjak i Ivan Gudelj s 9, Tomislav Erceg i Mijo Caktaš sa 7 itd.

Listu suparnika kojima je Hajduk postigao najviše zgoditaka predvodi GÍ Gøtu sa Farskih otoka s 11, zatim islandski Keflavik s 9, švedski Malmö i malteški klubovi Floriana i Zurrieq s po 8 primljenih golova itd.