Druga momčad Bijelih slavila na gostovanju kod Neretve

23/4/2017 - 18:06 sati
Hajduk II
Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2Metković: Neretva - Hajduk II 1:2
Metković: Neretva - Hajduk II 1:2

NERETVA - HAJDUK II 1:2
Utakmica 27. kola Treće HNL Jug
Metković, igralište Iza Vage
Gledatelja: 500
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 0:1 Llanos (37.), 0:2 Jurić (64.), 1:2 Vasilj (90.)

NERETVA: Pavlović, Ćorić, Tipurić, Glavan, Vranjić (od 86. Manenica), Batinović, Bubalo, Jerković (od 77. Vasilj), Brečić, Jurčević (od 66. D. Marić), Krstičević
HAJDUK II: Letica, J. Bašić, Šuto (od 70. Dumančić), Milić, M. Vojković, Šeparović, Pasariček (od 61. Delić), F. Vojković, Kalik, Llanos (77. Prtajin), Jurić.

Četvrtu pobjedu za redom upisali su nogometaši Marka Loze na gostovanju u Metkoviću protiv domaćina Neretve. Bila je to uvjerljiva predstava druge momčadi Bijelih koji su na koncu slavili rezultatom 2:1. Poveli su hajdukovci golom Nicholasa Llanosa u 37. minuti susreta nakon pogreške domaćeg vratara Zvonimira Pavlovića. Povećanje vodstva donio je Deni Jurić efektnim volejem s 12 metara u 64. minuti dvoboja poslije centaršuta Marija Lovre Vojkovića, Domaćini su na samom kraju susreta uspjeli samo ublažiti poraz golom Stanislava Vasilja.

Nova, dominantna partija vodeće momčadi 3. HNL jug. Od samog početka dvoboja hajdukovci su imali posjed i inicijativu, kombinatornom igrom pokušavali su doći do pogotka, no domaćini su odolijevali svim napadima Lozine momčadi. Prvu opasnu priliku Bijeli su imali u 24. minuti dvoboja kada je nakon kratke kombinacije Llanosa i Jurića loptu na lijevoj strani primio Luka Pasariček, ali njegov udarac ne pronalazi gol Pavlovića, mladi Hajdukov veznjak puca pored desnih rašlji. Pogodak je stigao u 37. minuti ogleda, Mario Lovre Vojković je ubacio s lijeve strane, domaćem vrataru lopta ispada iz ruke, a njegovu pogrešku iskoristio je Llanos i s 10 metara je zakucava pod gredu za vodstvo. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom dijelu nastavak inicijative hajdukovaca koji su u potpunosti iskontrolirali sredinu terena, dok su domaćini svoju priliku čekali iz kontre i polukontre. Mogli su Lozini igrači u 54. minuti riješiti pitanje pobjednika, no Jurić nije uspio iskoristiti jedan na jedan s Pavlovićem, lopta odlazi tik uz desnu vratnicu. No, najbolji strijelac druge momčadi Bijelih precizan je bio 10 minuta kasnije kada je sjajno reagirao na ubačaj M.L. Vojkovića za povećanje prednosti. Jurićevom pogotku zapljeskalo je i 500-ak gledatelja na igralištu Iza Vage. Domaćini su u posljednjim trenucima utakmice uspjeli preko Vasilja smanjiti poraz.

Hajduk II je vodeća momčad lige, do kraja prvenstva ostalo je sedam kola, a igrači Marka Loze imaju visokih 12 bodova prednosti pred drugoplasiranim Hrvacama i Croatijom Zmijavci. U idućem kolu druga momčad Bijelih kod kuće dočekuje Omiš, a utakmica se igra u subotu 29. travnja.