Druga momčad Bijelih ostvarila vrijednu pobjedu protiv Vala

21/3/2017 - 17:45 sati
Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2Val - Hajduk II 1:2
Val - Hajduk II 1:2

VAL - HAJDUK II 1:2
Utakmica 21. kola Treće HNL Jug
Kaštel Stari, igralište Vukovar
Gledatelja: 500
Sudac: Toni Bešker (Solin)
Strijelci: 0:1 Pasariček (4.), 1:1 Božinović (81.), 1:2 Jandrek (90+3.)

VAL: Ljubić, Šimunović (od 56. Pedišić), Šarić, Karamarko, Suman (od 46. Suman), Bauk, Čeko, Udovičić (od 75. Bilić), Božinović, Kovačević, Pezo
HAJDUK II: Letica, Šuto, Cetina, Batarelo, M.L. Vojković (84. Bradarić), Pasariček (od 62. Skorup), Llanos, Teklić, Jandrek (c.), Teklić, Mrkonjić, Prtajin

Hajduk II slavio je na gostovanju u Kaštelima. Gol vrijedan pobjede zabio je Robert Jandrek u 93. minuti susreta.  Poveli su igrači Marka Loze u 4. minuti prekrasnim golom Luke Pasaričeka, a Kaštelani izjednačuju u 81. minuti pogotkom Krešimira Božinovića. Jandrek u samoj završnici preciznim udarcem s vrha šesnaesterca dovodi Bijele do slavlja.

Veliki broj znatiželjnika došao je na igralištu Vukovar pogledati dvoboj Vala i Hajduka II, a među njima i bivši igrač Hajduka, a danas član AC Milana Mario Pašalić

Poveli su Bijeli odmah na početku utakmice. Sjajan gol postigao je Pasariček koji je vanjskim dijelom kopačke s 14 metara pogodio suprotni kut vratara Marina Ljubića, hajdukovca na posudbi u momčadi Vala. Prekrasan potez mladog Hajdukovog veznjaka koji je na identičan način zabio i nekoliko dana prije protiv Primorca iz Stobreča. Nastavili su Bijeli s pritiskom, no teško je bilo kontrolirati loptu na grbavom terenu, pa su nekada dobre akcije hajdukovaca otišle u nepovrat.

Domaćini su uglavnom prijetili preko dugih lopti, a u par navrata uspjeli su doći do gola Hajdukovog vratara Karla Letice, no nisu bili prisebni u završnici. Lozini igrači kontrolirali su susret sve do 81. minute kada Krešimir Božinović petom s vrha peterca postiže izjednačujući gol.

Nije se vodeća momčad 3. HNL jug predala, krenuli su hajdukovci po pobjedu, a do nje su došli u 93. minuti dvoboja. Jandrek je osvojio loptu po lijevoj strani, povukao do vrha šesnaesterca i preciznim udarcem pogodio sami lijevi kut Ljubićevog gola. Veliko slavlje Bijelih i važna pobjeda kojom su Lozini igrači sačuvali pet bodova prednosti pred drugoplasiranim Neretvancem.