U nedjelju u 19 sati Hajduk - Slaven B.

17/9/2012 - 09:16 sati

Točno 28 dana od posljednje (Osijek), Hajduk će pred svojim gledateljima na Poljudu odigrati prvenstvenu utakmicu, bit će to u nedjelju od 19 sati kad će Bijelima u goste stići trenutačno drugoplasirana momčad MAXtv Prve lige Slaven Belupo.

Trebala bi to biti prava domaća nogometna poslastica, puno je razloga da u to vjerujemo, Koprivničani su vrlo dobri (i) ove sezone, na drugom su mjestu, oprostili su se i od Europe časno pobjedom protiv Athletica iz Bilbaa rezultatom 2:1. U dosadašnjih 12 utakmica (8 prvenstvenih, 4 europske) ostvarili su respektabilan učinak - 9 pobjeda, 3 poraza (od kojih jedan od Athletica u Bilbau), bez remija...

S druge strane, Hajduk je izvrsno krenuo u sezonu, no u posljednje četiri utakmice nije pobjeđivao. Najprije je poražen od Lokomotive, dogodio se tad grubi previd sudaca kad su domaćinima priznali nepostojeći gol, odnosno zgoditak iz nedvojbenog zaleđa, rijetko viđen. U idućem kolu od Osijeka Hajduk je najprije primio zgoditak dvije minute prije kraja, do te 88. minute vodio je 1:0, pa se potom dogodilo ono nezaboravno gostovanje na Kantridi, nezaboravno po novoj kardinalnoj pogrešci sudaca u završnici koja je izravno utjecala na pobjedu Rijeke od 1:0. A u posljednjoj utakmici, ovoj u subotu protiv Intera, vodili su Bijeli 0:1, mogli u prvom dijelu postići još tri-četiri zgoditka, odigrali vrlo dobro, a na kraju su pri kraju primili zgoditak, pa u 93. minuti zamalo i još jedan dan nije vratar Goran Blažević sačuvao svoja vrata nakon dvojbenog penala Ivana Bebeka.

Sve to je sada iza nas, nažalost, Hajduk je i grubo oštećen, ali mu je i sreća, ili kako god to nazvali, u nekoliko navrata okrenula leđa. No, 28 dana od posljednje poljudske utakmice nedjeljni dvoboj na Poljudu između Hajduka i Slaven Belupa barem ima izvrsnu uvertiru.

Podrška Bijelima s tribina nikad nije nedostajala, bilo je i u Zaprešiću više od 1.000 torcidaša, možda i 1.500, no u nedjelju bi pomoć s tribina, zbog svih posljednjih događanja, čak i dodatno mogla vrijediti...

HAJDUK - SLAVEN BELUPO NA POLJUDU U NEDJELJU OD 19 SATI!